Setkání ministrantů 2018

Setkání ministrantů 2018
2. listopadu 2018

Ministranti ze salesiánských farností si užili společný prázdninový pobyt v Plzni.

Je sobota, první den prázdnin. Sluníčko pomalu stoupá na obloze a rozehřívá zem, domy, květy a stromy z nočního spánku. A nejen je. V (na prázdniny) brzkých ranních hodinách se ozývají hlasy: "Tak kdo nám chybí?" ptají se Vít, Pavel, Petr i Filip postupně v Českých Budějovicích, Praze-Kobylisích, Sebranicích, Rumburku a v Plzni. A koho shánějí? Přece ministranty, kteří se rozhodli přijet na setkání do Plzně!

"Tak vítejte srdečně v Plzni!" usmívá se Filip a další salesiáni podávajíce si s kluky navzájem ruku. "Spíte v ká-trojce nebo v stosedmičce. A kdo se ubytuje, tak se prezujte a než bude oběd, tak venku se už hraje fotbal." Co taky jiného by se v městě Vitorky ‎mohlo hrát.

Celé setkání jsme začali výborným obědem v režii Indiho a dobrovolníků. V průběhu setkání byl čas na poznávání Plzně, procházku po okolí, společnou práci, soutěže - v letním biatlonu anebo ministrantských dovedností, ale též zkoušky kapely ve zkušebně či v kostele, film, úklid, besedu s otcem biskupem Františkem Radkovským, přípravu na svátost smíření  a samozřejmě i na ten fotbal. Týmy se každý den měnili, takže nakonec byl každý i v týmu výherců i proherců.

‎"Lukáši, máš všechno?"

"Marku, ještě boty."

"Tak čau! Přijeďte zas! "

"Kubo, dej mi na sebe kontakt. "

"Jasně, Petře, tu ho máš. "

"Filipe, zdar!"

"Ahoj!"

Takto se po třech dnech a třech nocích za krásného slunečného dne ohlašujícím ‎babí léto rozcházejí skupinky se svými salesiány zpátky do domovských míst, v paměti ještě čerstvé zážitky ze zachraňovánií Plzneňských památek před fantomasy v roce 1918, ze skákání na trampolínách a nových přátelství.

Dominik Honěk

Související galerie